Íme az okok, amiért még a legjobb minőségű gyertyák is szivároghatnak.
Igen. Előfordul, hogy még a legjobb minőségű gyertya is szivárog. Bár a gyertya szivárgása általában a rossz minőségű gyertya vagy a gyártási folyamat be nem tartásának a jele, a gyertya számos okból szivároghat. Az egyik a helytelen égetés.
Úgy tűnhet, hogy semmi sem egyszerűbb, mint meggyújtani egy gyertyát…😊
A gyertya szivárgásának okai
Egyenes alap
A gyertyaégetésnek megvannak a maga szabályai, amelyek be nem tartása esetén a gyertyája hamarabb leéghet, mint kellene. A kanóc megrövidül, a viasz kifolyik.
Hogyan éghet úgy a gyertya, hogy a lehető legtovább boldogítson?
Helyezze a gyertyát sima, egyenes felületre. A szivárgás egyik oka lehet, hogy a gyertyának nincs stabil alapja. Ha egyenetlen felületre helyezzük, a gyertya kanóca oldalra dőlhet, így lyukat égethet a gyertyaburkolaton, és a gyertya a lyukon keresztül szivárogni fog.
Hőmérséklet
A nem megfelelő hőmérséklet egy másik probléma lehet. Még a gyertyáknak is megvannak az „igényeik”. Az ideális hőmérséklet, amelyen a gyertyát égetni kell, a szobahőmérséklet – optimális esetben 23- 25 fok. Nagyon magas hőmérsékleten – például ha nyáron éget gyertyát, és a szobahőmérséklete 30 fok, akkor a gyertya hajlamos gyorsabban égni.
Az ellenkező probléma akkor jelentkezik, ha túl alacsony hőmérsékleten égetjük a gyertyát. Ilyenkor a gyertya megmerevedik, és a kanócnak nincs ideje megolvasztani a gyertya testét, aminek következtében a gyertya nem ég el teljesen, a falak nem olvadnak meg, vastag héj alakul ki, és túl sok maradék keletkezik.
Az utolsó centimétert nem égesse el!
Talán észrevette már, hogy néhány gyertyán van egy figyelmeztetés, hogy a gyertya utolsó centiméterét nem szabad elégetni. Ennek oka, hogy a gyertya hőmérséklete annál magasabb, minél közelebb kerül a végéhez. Így a hőmérséklet a gyertya végén a legmagasabb, és megolvaszthatja a héjat alkotó, egyébként kemény széleket ( főleg pálmaviasz gyertyáknál), ami miatt a viasz maradék része kiömlik az alapra.
Kanóc hossza
A gyertya kifolyásával kapcsolatos egy másik probléma, mégpedig ez a kanóc helytelen hossza lehet. Ha a kanóc túl hosszú – magas lángot hoz létre, amely túlzottan felmelegíti a gyertyát. Minden gyertya meggyújtása előtt a kanóc hosszát 0,6 cm-re kell rövidíteni a biztonságos égés érdekében.
Beltéri és kültéri gyertyák
A beltéri gyertyák beltérbe valók, a kültéri gyertyákat a szabadban lehet égetni. Kérjük, vegye ezt figyelembe. Ennek oka egyszerű – minden gyertya más-más anyagból készül, és ezért adott, hogy kültérben vagy beltérben égjen. A kültéri gyertyák általában vastagabb kanóccal rendelkeznek, ezért füstölhetnek, intenzívebben égnek és több hőt termelnek. Ha beltérben gyújtja meg a hőmérséklet miatt, akkor szivárogni és füstölni fog. Ezzel szemben a beltéri gyertyáknál a viasz és a kanóc a beltéri igényekhez van igazítva. A gyertya olyan viaszból készül, amelynek alacsonyabb az olvadáspontja, és szobahőmérsékleten ideálisan ég.
Huzat
A huzat is okozhat problémát. Az égő kanóc a huzatban forogva oldalra dől, és lyukat éget a viaszfalba, amelyen keresztül a viasz kiszivárog. Az egyenetlen égés a gyertyában lyukakat és más deformációkat okozhat, ez pedig veszélyes, ha a gyertya körül a huzatban gyúlékony tárgyak is vannak.
Akár gyertyabarát, akár csak néha gyújt gyertyát, mindig biztonságosan égesse azt. Ne felejtse el betartani a gyertyaégetés szabályait. Mindig jó minőségű gyertyákat válasszon, hogy elkerülje a lehetséges veszélyeket.
Olvassa el egyéb tanácsainkat a gyertyák égetésével kapcsolatban, hogy igazán az Ön oromére szolgáljon. 😊